Únor 2008

Výnimočný večer

27. února 2008 v 21:37 | Romike
Lily sedela na svojej posteli a tuho uvažovala . "Možno by som mu mala dať šancu, len keď sa nevie správať!" rojili sa jej myšlienky v hlave. "Stále sa len predvádza!" pri tejto myšlienke ju naplnila zlosť. "Čo keď ma chce len zaujať, aby som si ho všimla? Ale to mu nedáva právo robiť ostatným zle!" Po niekoľkých hodinách uvažovania s podobnými myšlienkami sa rozhodla, že dá Potterovi šancu. Len nevedela, ako mu to povedať.
Snažila sa mu to naznačiť, len sa zdalo, že James nikdy ten dôležitý signál nezachytil. Keď bola zas náhoda, že sa ocitli niekde sami, išla mu to povedať, no zakaždým znej vyšla len ironická poznámka k jeho činom. Po niekoľkých neúspešných pokusoch to vzdala. O niekoľko dní neskôr sa James rozprával so Siriusom: ,,Sirius, už to skúšam šesť rokov, ale stále nič. V poslednej dobe ma stále len hreší za moje činy i keď som to všetko neurobil ja," povedal James. ,,Počuj paroháč, skús to ešte raz..." Vtom ho prerušil Remus, ktorý prišiel medzi časom a hovorí: ,,Áno, Sirius má pravdu. Musíš skúsiť taktiku, akú si ešte neskúsil." ,,Ďakujem Remus, že si to dokončil za mňa!" zlostil sa Sirius. James celú noc nezažmúril oka.
Keď sa schyľovalo k ďalšiemu večeru a všetci išli spať, Lily sa ešte učila na testy z elixírov v klubovni. Keď si bola istá, že to vie, zavrela knihu a položila ju na okraj stola. Podišla ku krbu, v ktorom praskal ohník. Priložila malé polienko a vtom sa ohník premenil na plameň ohňa. Ako sa postavila, zrazu ju objal niekto zozadu okolo bokov. Hneď vedela, kto to je. ,,Pozri, Potter. Teda James. Uvažovala som a prišla som na to..." No James ju prerušil: ,,Čo by ste povedali na to, slečna Evansová, keby som vás pobozkal?" spýtal sa James. ,,Bránila by som sa zo všetkých síl... Lenže keď ja som taká slabá." A vtom ho bozkala.
Sama tomu nemohla uveriť. Bola v rovnakom šoku ako samotný James, no ani jeden sa neoddialil od druhého. ,,Chcela som ti povedať, že po toľkých rokoch by som ti mala dať šancu." Teraz pobozkal James ju. Po bozku sa usadil do kresla pred krbom a Lily sa postavila pred neho. On ju chytil za ruku a stiahol si ju k sebe. Už nikdy ju nechcel pustiť. Bola len a len jeho. Zostali tam ticho sedieť a hľadeli na plameň ohňa v krbe. Lily mala hlavu na Jamesovom ramene a bola veľmi šťastná. Bola rada, že mu nakoniec dala šancu. On bol tiež rád, že dostal od nej šancu.
Od tejto chvíle boli vždy spolu a ich láska sa stala neprekonateľnou.

Jak začína láska 2

27. února 2008 v 16:14
Když sme už byli blízko Duskwoodu, odložili sme Mounty(zvířata) a šli sme pěšky. Já se proměnila v kočku a proskoumala teren. Zakaždým když sem se vrátila k Foxovi poškrábal mně zauchem, co mně dost zlobilo tak sem ho kousla:D. Jenom jemně, ale on to brál s humorem. Rozumněli sme si jako kdybychom byly spolu odjakživa. Naše pohodová nálada netrvala dlouho. Bez varování se na nás vrhli tri spehové. Byli v přesile. Fox si vzal dva aby mně chránil zač sem mu byla vdečná, protože má rána ješte nebyla celkem v pořádku. Jednoho sem se zbavila jak nic. Rozkousla sem mu krk ani nevědel jak, byla sem jak divé zvíře nepremejšlela sem jak sem mnela obavy o Andyho. Fox mněl s nima problémy držel si jich sice od tela, ale jeho zbroj byla par krát poškrábaná. Vrhla sem se na toho co byl ke mně nejblíž no nevšimla sem si, že ten druhej se po mne ohnal. Fox skočil akorát do rány, čim se mu nepřátelúv rapír zabodl do ruky. Fox zvreskl bolestí a zabodl svúj meč do srdce nepřátele. Já zatím roztrhala toho druhýho. Když sem se promenila, moje rty byly od krve a v ústech sem cítila známou chuť. Podišla sem k Foxovi, rána nebyla hluboká no krvácela čím sme nechávali krásnou stopu pro lovce. V baglu(taska) sem mněla mast kterou sem ránu natrela. Krvácení ustalo a pach krve zmizel. Podívala sem se na Foxe který mi úpřimne hledel do očí , usmála sem se na něj a přikývla na znak vdeku. Fox chtel neco říct no naznačila sem mu ať je teď sticha. Nevědela sem kolik špehú se múže potulovat kolem. Pomalu sme šli ke předu až sme uvideli tábor vojakú Aliance.
***
Andy ležel zamčený v kleci. Vedle něj ležel Nalathriel, který ledva dejchal. Nestihli to... Před jejich územím jich zradil ten od koho by to nikdy nečekal.Jeho život, jeho láska, jeho srdce... Chloe... Proč to udělala? Když spatřil její pohled pri vojacích Aliance, nevědel co si myslet. Nechápal... Cítil se zrazený, ale nedokázal jí nenávidet.Z jeho hrdla se vydral kvílivej ston. V jeho očích se zaligotali slzy... Beznaděj se mu zračila v tváři, ale vědel, že musí zachránit ty na kterých mu záleží. Hnev co se nem vzbudil udeřil do klece kterou přerazit nedokázal. Jedinej člověk, dokázal vycítit co se děje a kde se nacházi. Spolíhal na něj..Z klece se ozval hlasitej výkřik, utýranýho zvířete, plný vzteku, lásky, a strachu...
"Chloe...." ten výkřik dozníval velmi pomalu, protože utrpení ho ješte víc predlžovalo.
***
Ten výkřik sem uslyšela a strhla se u něj.Andy...ne já te v tom nenechám. S Foxem sme však museli vyčkat do soumraku, až pak sme mohli začít podnikat. Náš plán byl prostý.. no následky katastrofálne. Nejhorší bylo, že Fox mně musel čekat, protože jenom já sem mněla zchopnost zneviditelnit se. Když už zašlo slunko tak aby nastalo večerní šero promněnila sem se do své kočičí formy. Zneviditelnila se a obtrela se o Foxovu nohu aby vědel, že odchazim...
"Hodně štestí.."zašeptal do tmy a šel se ukrýt na vepřed dohodnutý místo. Pomalu sem procházela do tabořište, mněla sem strach. No mé obavy se rozplynuli když sem uviděla Andyho s Nalem ležet v klece jako zvířata. Rozzuřilo mně to a na chvíli sem stratila pozornost. Jeden z vojákú kráčel přímo ke mně, nemohl mně videt jenže já se nemněla kam pohnout a tak se zdálo, že na sebe narazíme. Každý sval mého těla byl napjatý a nehjbala sem se.
"Hej ty hajzle!!!" Andy zuřil.. Jeho oči blčeli nenávistí ale bylo v nich neco, co sem u něj nikdy neznala. Jakejsi druh boje, který mně dost překvapil.Vojak to stočil přímo k nemu a udeřil ho přes klec. Andy byl vysilenej a Nal taky, nevědela sem jak jich mám odtamtud dostat. Na boj nebyl ani jeden z nich připravenej.
"Kde je?! Kde je Chloe? Chci s ní mluvit zatraceně!" Chloe?? cože co by tu dělala Chloe přeblesklo mi hlavou. Vždyť od ní sem dostala ten list.. Sakra co se tu děje. Prvý krát v živote Andy nevědel, že sem tam a to bylo to nejhorší. Potřebovala sem aby mi pomohl, jenže tédy sem pro něj neexistovala. Zbadala sem jak se ke kleci blíží Chloe, vúbec nic sem nechápala.
"Miláčku, teď neječ jasný?Už sem tady..vím, že se ti stýskalo" na tváři se jí zjevil škodoradostnej úsměv. Ironickej hlas, který k ní vúbec nebyl typickej rezonoval v táboře. Nevědela sem co se deje no jedno mi bylo jasný. Chloe ho zradila, do očí mi vešli slzy, ale ne slzy lítosti protože nikdo si nezaslouží lítost, spíš to byly slzy bolesti a pochopení. Whoopre...nachvíli mi myšlenky zahmlili vzpomínky, no ty sem rychle prerušila. Musím se postarat o Andyho:D
"Proč...Chloe..řekni mi proč.." jeho bolest byla pro mně utrpením, které sem nechtěla dál znášet a vědela sem, že kdyby se to dovědel stratilo by pro nej vše smysl...Ješte i já... Vyrazila sem ke předu a srazila Chloe dolú, dva vojaky sem sundala jednou ránou no stihli mně zasáhnout. Rychle sem se promněnila a otevřela klec. Andy naložil Nala na moje záda a ve své kočičí formě sem ho dokázala nést.Běželi sme co nejrychleji pryč...Andy nám chránil záda, a dost rychle sme chytili náskok. Jediný co nám pomohlo přežít byl moment překvapení.Zajeli sme až k našim mountúm a tam nás už čekal Fox. Pomohl mi vyložit Nala na záda mého mounta. Podívala sem se na Andyho, oba sme vědeli co musíme udělat. Přišla sem k nemu a padla mu do náruče, byla sem nazuřená na Chloinu pitomost, na to co mu udělali dokonce i na neho protože ho to bolelo.... "Sem s tebou a vždy budu.." zašeptala sem tiše.. no on nereagoval. Jeho sklennej pohled mně jen potvrdil v tom, že není cesty zpět. Podala sem mu svého tigra a ješte před tím sem sveému tigrovi zašeptala pár slov. Vědela sem, že se mi vrátí... Podívala sem se na Andyho jestli ví co má dělat, jen tiše přikyvl, dala sem mu letmej polibek na líce aby vědel, že je někdo komu na nem záleži a vždy bude... Fox mně rychle vyšvihl na svého koně a Andy vysedl na mýho tigra. Mávnutím sme se rozloučili a každej z nás se vybral jiným směrem. Museli sme je odlákat. Vojáky nebyli daleko a tak sme s Foxem přednimi prošli ať upoutáme jejich pozornost. S Foxem sme šli cvalem, no vědeli sme, že dlouho utíkat nemúžem. Když sme setřásli aspon púlku vojákú zastali sme připravený na boj:P.. Fox se na ně vyřítil s takovou bojovností, že sem myslela, že mně ani není třeba.Pár vojákú sem zastavila spojením přírody tak, že sem nechala ať je zastaví kořeny. Pak sme je zabíjeli. Oba s Foxem sme byli v púlce boje vyčerpaní, no bylo jasný, že Fox se nemíní vzdát tak sem bojovala dál. Nebyla sem však dostatečne na boj připravena a tak větsinu boje zmákl sám.Poslední vojak padl na svitaní a to sme od vyčerpání ledva stály. Rozhodli sme se, že se pújdem trochu umýt k potoku ...Provezli sme se koněm do patřičné vzdálenosti a když sme byli u potoku oba sme hltali chladnou vodu jako kdybychom týdne nepili.
"Byl si fakt dobrej Foxi..." vydechla sem ze sebe...
"Musím, tě předse chránit... Swwap by mně jinak zabil." usmál se na mně tím krásnym nevinným usměvem s kterýho by se každý holce roztřásli kolená...
"Ale Wiwo? Řekni mi co je mezi tebou a tím Andym?" jeho pohled byl plnej výčitek, co mně dost vyvedlo z míry
"Nic!"odvrkla sem a otočila se mu zadmi...Nebudu se předse nikomu spovídat...byla sem rozzlobená, už sem prakticky stála u oltáru a někdo se mně zeptá co je mezi mnou a Andym?! Ale proč ten pocit, když sem ho viděla tak zranenýho? Bylo to jiný jak, když sem se na nej dívala před tím.. Bylo to jakoby... Rychle sem zahánela myšlenky tam odkud přišli a soustredila se na přítomnost.
Nevědela sem proč, ale přemejšlela sem co bych mela delat...S Foxem sme šli už nejakej ten kousek cesty v úplným tichu. Nevědela sem vúbec co říct, co se mně nestávalo často. Sedela sem mu v klíne, protože mého tigra mněl Andy... Jo Andy a Chloe... docela mně to štvalo, miloval ji... Bylo to zvláštní najednou přemejšlet o svým nejlepším přítelovi jinak. No ale ono to takhle nejde, nesmím. Dorazili sme naspät do Stormwindu, kde na mne čekal list od Swwapa. Byl vopred uloženej.
Moje kočičko,
vím, že sem ti to mněl říct ješte dneska ráno, ale chtěl sem te překvapit... O dva dni budu naspät a hned se vezmeme co to bude možný... Dávej zatím na sebe pozor a prosím tě do ničeho se nepleť a neodcházej hledat bratra bezemně.
Miluju tě tvúj miláček...
Jo to byl celej on, stručnej, výstižnej a krátkej... Začínala sem pochybovat... Fox se na mně zamračil když sem list četla pár krát...
"Děje se něco?" mlčela sem a bez toho abych se na něj podívala odešla si lehnout do pokojú v hospodě.
Lehla sem si a pokojne sklopila zrak.. No o chvíli sem pocítila na zadech nečí ruku... jemne mi procházela po zádech. Když sem se otočila tak sem se na něj usmála, tiše mi po licech začeli stékat slzy. Jemně si mne přitisnul na hruď a já to už nevydržela začala sem totalne brečet...(trapný já vím..) Bylo mi tak líto co udělala Chloe a že sem nechala teď Andyho samotnýho.. Swwap tu nebyl kto ví kde teď bojoval, a bála sem se i o něj.. Fox mně jemně tíšil (co bych já delala bez mého malinkýho:)byl to fakt hodnej kluk...
***
Andy přemejšlel celou cestu. Jeho mysl byla pri Chloe a jeho srdce taky.. Měl pocit, že už nic nebude jak bejvalo. Jeho láska se měnila v trpkost slz které měl na lícech. Poháňel tigře čoraz rychleji, vědel že ho smutek ale dřív nebo pozdeji dohoní. Miloval ji.. ale nic není věčné...
***
O dva dny sem se rozhodla, že to takhle nepújde dál a je načase abych se sebou neco začala dělat. Dostala sem správy, že múj bratr se nacházi nedaleko hor Black Stepps... Rozhodla sem se, že pojedu za ním. Vědela sem, že tam teď zuří válka a vědela se, že Andy tamtud pújde taky.. Neměla sem ho nechat jít samotnýho. Tak sem se potajomky ráno vykradla ze Stormwindu, aby mně Fox nenasledoval. Ve své cestní formě sem byla dost rychlá aby sem Andyho aspoň trochu dohonila. Nestrácela sem čas a do večeru sem byla v redrige mountains:)
Byla sem tak ustatá, že sem nevedela kde sem a kdo sem:) našla sem si místo při strome a tiše si lehla. Neproměnila sem se abych slyšela každej pohyb co se v lese uděje. Když sem však ucítila u krku ostří meče trocha sem se překvapila, že sem necítila nebezpečí.
" Na to že seš kočka kráčiš jak slon...!" ten hlas ve mně vyvolal zajímavou reakci:) zježili se mi chlupy ješte i na ocase a byla sem nevyslovně ráda. Hned sem se proměnila do své lidské podoby a zvalila se na něj..
"Andy!" vydechla sem a políbila ho...(Konec začátku...)Já nvm co to do mně vjelo... Ok Andy do mně vjel( neopovažte se to nekdo pochopit nejak úchylne jasny?!) proste sem byla ráda, že ho vidím.. asi... Když sem se od něj odtrhla.... no byla sem dost šokovaná..ze sebe:) z něj, že umí bezvadně líbat:) a pak z toho všeho..
"Ehm.... já... promiň.." vysoukala sem.. v tech horách je zatracený teplo anebo sem hořela jen já?
" To nic..jáá... ehm.. noo.. sem rad, že tě vidím." byl v rozpacich... OMG bylo to taak netaktní odemně.. Před pár dny ho vidím s Chloe a teď ho líbam... No sem ja normalni??? Andy byl múj nejlepší přítel jakýho sem kdy měla, tak proč sem to udělala? Nikdy bych o něj nechtěla přijít..
"Andy..." ok tento krát sem nebyla na vine já... To on mně teď políbil... nebo ne? co se delo pak radsi vynecham:D tedy uvedu skracenou verzi... NIC :) ok tak pokracujme radsi ranem..
Dřív než vyšlo slunce sme byli oba s Andym vzhúru pripravený vyrazit... V myšlenkách mi běhalo,že mám mít dneska svatbu a vlastně i to co se stalo včera večer.. tedy chtela sem říct nestalo:) Když sem se podívala na Andyho zachytila sem jeho pohled.. V jeho očích se zračil tichej slib a v mých taky.. Nevím možná práve proto byl jedinej za koho bych položila i život chápala sem ho a on mně taky... Oba sme si vlastně pohledem slíbili tiché mlčení a pocit vzájemné spolupatričnosti:))) (ok skončím s poezíí, začínam už přehánet:D) Nasedla sem konečne na svého tigra a Andy se vysvihnul za mně. Dokázala sem rozoznávat každou reč těla a šumení listú.. A Andy taky vědel, že nejsme samy... Spoza stromú se vynorila postava válečníka..
"Swwape!" vyhrklo ze mně. Zesedla sem z tigra a chtěla jít k němu. Jenže on mně jen odsotil a vrhnul se na Andyho..
"Co to?..." viděla sem Andyho údiv když letel k zemi od úderu pěstí.
"Ty hajzle..." vrčel Swwap.. Vědela sem, že to není dobrý znamení... Andy se začal bránit ale Swwap se nedával sklidnit a jeho údery mečem i pěstmi byli čím dál silnejší a prudšý. Byl zurivostí bez sebe a jakkoliv sem se snažila ho sklidnit a zastavit, zdálo se mi, že je čím dal zuřivejší. Andy byl s energií v koncích ani jednou nezaútočil jen se bránil... Když Andymu vypadl měč a padl k zemi, mal štěstí, že byl tak rychlý a vyhnul se Swwapove smrtelní ráne...
***
Andy se díval na zuřivost muže před sebou.. Nechtěl mu uzblížit, ale nechtěl se pořád jen bránit.. Ješte pořád neměl dost sil na boj:( a vědel, že když neco nevymyslí, múže se akorát mstít Chloe z pekla:) Nic vhodnýho ho nenapadalo a už to začínalo být horoucí.. Jeho meč ležel někde při Wiwe... Jo..Wiwa.. chápal proč Swwap zuří... Jeho nepozornost ho takměr stála život meč se mu otřel o břicho.. a on zústal uvěznenej mezi stromem a Swwapem.. Tohle má být konec? Takhle? Ne on neumře... Ne kým je naživu Chloe.. Uzavřel se do ledovce aby ho Swwap nemohl zasáhnout jenže v momentu jak to udělal uvědomil si, že Swwap zastal. Změravel... Uvidel jak se mu něco zablislo při srdci, jen jemnej odlesk ostří meče...WIWA... Stála za ním s jeho mečem v ruce.. Z čepele meče kapkala krev.. Ledovec mu nedovoloval se pohnout ješte a tak jen koukal jak Swwapovo telo dopadá na zem.. Viděl Wiwin vystrašenej pohled, záblesk zuřivosti a instinkt bránit ho jí donutil udělat něco co jí jednou bude možná líto...
***
***
***
Byla hluboká noc, když sme se s Andym vkrádali na území Burning stepps. O událostech posledních dnú sme moc nemluvili. Já sama o tom nechtěla mluvit a Andy byl od té doby chladnej jak led. Vlastně sme spolu skoro vúbec nemluvili. Bylo mi to líto, že byl tak odmeranej, měla sem pocit, že sem sama... Na hranicích slídili vojáci aliancie a i když sem patřila k alianci poslední dobou sem se začala měnit. Nejen múj výzor ale i schopnosti.. Vědela sem co to znamená stávam se blood elfem.. Stávam se hordou.. Andy se k vojákúm tiše priplížil a jednomu usekl hlavu a druhýho zamrazil a pak ho přebodl... Oba sme byli poslední dobou podráždený, každej z nás mal jinej cíl a předse ten jistý... Pomstít se!
Jeden z vojákú se vrhl na mne, chtela sem po nem skocit jako kocka ale zrazu sem neslysela nic... Žádný duchové přírody, žádnej šepot .. nic.. nemohla sem se promenit. Telo sem mela jakoby v plamenech a chytala mne panika. Andy mohl vycítit, že neco není v pořádku protože me vojak skoro zabil. Andy se na mne zadíval a pomohl mi vstát ze země.. Chytil mne do náručí a řekl ať si z poza jeho opasku vyndám dýku ať se múžu bránit.. Udelala sem tak.. Dýka se nádherne leskla a do druhý ruky mi dal Andy svúj meč.
- Braň se tímhle jo... pak si promluvíme o tom co se s tebou deje..
Jo meč i dýka se mi leskli v ruce a tak sem se zahnala po vojakoch co byli obdalec.. S Andym sme delali jen málo hluku ale přesto nejakej.. Hm jako naschvál nás uslyšel nekdo kto neměl.. Rogue (zlodej) jménem Toti... pracoval pro Chloe... to sme tedy ani nemeli páru do jakýcho maléru se dostanem

Zoznam tried

22. února 2008 v 14:12 Zaujímavosti o/v HP
Transfigurácia
Predmet: Štúdium premeny jednej veci na inú.
Vyučujúci: Profesorka McGonagallová
Popis: Je to vcelku dosť ťažký predmet, ktorý nie každý zvláda výborne, no vďaka profesorke McGonagallovej, ktorá je síce veľmi prísna, no aj milá, na tento predmet radi chodia všetci študenti.
Elixíry
Predmet: Štúdium a výroba magických odvarov.
Vyučujúci:
Ročníky 1 - 5: Profesor Snape
Ročník 6: Profesor Slughorn
Popis: Jeden z najneobľúbenejších predmetov na Rokforte vôbec - vďaka profesorovi Snapovi, ktorý je rovnako považovaný za najneobľúbenejšieho profesora (s výnimkou prof. Trelawneyovej).
Obrana proti čiernej mágii
Predmet: Štúdium čiernej mágie a spôsobu, ako sa jej ubrániť.
Vyučujúci:
Ročník 1: Profesor Quirrell
Ročník 2: Profesor Lockhart
Ročník 3: Profesor Lupin
Ročník 4: Profesor Moody
Ročník 5: Profesorka Umbridgeová
Ročník 6: Profesor Snape

Popis: Tento predmet je pravdepodobne (a aj podľa slov Albusa Dumbledora) prekliaty, pretože ani jeden učiteľ nevydržal dlhšie ako jeden rok. Najzaujímavejšími sa hodiny stali snáď za ten rok, keď učil profesor Lupin.
Čarovanie
Predmet: Výuka čarovania.
Vyučujúci: Profesor Flitwick
Popis: Profesor Flitwick je čarovaním posadnutý. Študenti majú radi tento predmet, pretože sa dosť často naučia nové triky s prútikmi, nové kúzla a pod. Tento predmet je jeden z najobľúbenejších.
Starostlivosť o zázračné tvory
Predmet: Štúdium zázračných tvorov.
Vyučujúci: Rubeus Hagrid, profesor Kettleburn, profesorka Vilhemína Grumplová
Popis: Vždy sa dá čakať, že Hagrid príde na hodinu s tvorom ako je napr. drak či trojhlavý pes alebo podobne. No u väčšiny študentov, s výnimkou slizolinčanov, si ako učiteľ získal aj napriek tomu uznanie.
Herbológia
Predmet: Štúdium magických rastlín a ich využitie.
Vyučujúci: Profesorka Sproutová
Popis: Herbológia sa vyučuje v hradných skleníkoch, čo je vlastne už samo o sebe zábava. Keď k tomu ešte prispeje profesorka Sproutová svojou zaujímavou metódou vyučovania, je naozaj o zábavu postarané.
Dejiny Mágie
Predmet: Výuka o dejinách čarodejníckeho sveta.
Vyučujúci: Profesor Binns
Popis: Jediný predmet, ktorý vyučuje duch - teda profesor Binns. Inak je to naozaj nudný predmet, pretože pri výklade látky profesorom Binnsom všetci žiaci zaspávajú.
Lietanie
Predmet: Výuka lietania na metle.
Vyučujúci: Profesorka Hoochová
Popis: Svojský prístup profesorky Hoochovej k tomuto predmetu je veľmi obľúbený, pretože ani ona sama nemá rada zdĺhavé vysvetľovanie teórie - radšej hneď prejde ku praxi, čo však nie každý žiak zvládne.
Veštenie
Predmet: Štúdium metód veštenia.
Vyučujúci: Profesorka Trelawneyová, Firenze (kentaur)
Popis: Veštenie... 'Veštenie je jedno z najnepresnejších odvetví mágie,' presne ako povedala prof. McGonagallová. Tento predmet je kvôli prof. Trelawneyovej, spolu s Elixírmi, medzi študentmi najneobľúbenejší.
Aritmancia
Predmet: Štúdium magických znakov a čísel.
Vyučujúci: Profesorka Vectorová
Popis: Tento predmet je vo všeobecnosti medzi študentmi považovaný za jeden z najnudnejších, no nájdu sa aj takí, ktorý ho považujú za veľmi užitočný (napr. Hermiona).
Starobylé Runy
Predmet: Štúdium starobylých rún a nápisov.
Vyučujúci: Neuvedený...
Popis: O tomto predmete sa vie veľmi málo... len akurát to, že úlohy z neho zahŕňajú množstvo praktickej interpretácie rún, a tiež preklad rún do angličtiny.
Astronómia
Predmet: Štúdiá planét, mesiacov a ich vzájomných postavení na oblohe.
Vyučujúci: Profesorka Sinistrová
Popis: Astronómiu si vraj všetci dobre užívajú, keďže sa vyučuje v najvyššej rokfortskej veži a v noci, kam sa je ťažko dostať.
Život a zvyky muklov
Predmet: Štúdium života nečarodejníkov - muklov.
Vyučujúci: Profesorka Charity Burbageová
Popis: V tejto triede sa žiaci učia o základných zvykoch a životnom štýle muklov. Nie je známe, či je to vôbec zaujímavý predmet, pretože sa o ňom veľa nehovorí.

Jak začína láska...

22. února 2008 v 11:48
Když se svět rozdelil na 3 časti a aliance zahajila krvilačnej boj proti horde... Začal se i příběh...
A to bude ten múj:D
Vítr věštil válku... Elfové byli neklidní a spájeli se s rasami aliance proti horde... Tiše sem ležela na trávě, a přemejšlela, jak dát do pořádku své zasnoubení z Azhariusem. Včera mně požádal, když zjistil, že sem se přidala k jeho guilde. Nejhorší je, že bych byla šťastná za to, že si mě chce vzít, ale nekdo se do toho zapletl... Ješte k tomu člověk, bojovník....Swwap. Válka stojí před bránami a já si tu řeším otázku koho si vzít. Asi se mi ten člověk fakt libi :P Jednoduše ho nedokážu dostat z hlavy. Střetla sem ho v Teldrassilu, mým rodním měste. Měla sem problémy s nightsabermi (veliký mačkovitý šelmy pro ty méně chápajíci:) a on mi zachránil život. Jakoby to nestačilo, ješte mně i doprovodil do hlavního města. Néžeby to byl muž, který vás okamžite očaří, a to říkám ze skoušenosti, ale balil mně celou cestu a komplimenty nešetřil. (A každá holka ráda poslouchá komplimenty, ne??) V jeho společnosti sem upřednostila svou kočičí podobu (byla sem vděčná za to, že sem druid a v souladu s přírodou se umím proměnovat), a proto mně nazval svojí kočičkou. On si mně proste přivlastnil! Mužský... Byl úplnej opak Azhariuse... Azharius... Já sem mu fakt řekla ano.. A on ani tolik času nemá, aby začal dělat přípravy na svatbu. Když on má stále něco, je vážny, romantický, milý a upřimný přítel... A Swwap? No to je postrach všech ženských. Zdá se být vzrušující, silnej, tvrdej... OMG já se snad červenám.
"Wiwa!" kousla jsem se do rty od překvapení...
"Azhariusi!"
"Jsem rád, že tě vidím. Chyběla jsi mi." vtisl mi na líce letmej bozk. Ale nééé už zasa. Swwape jestli rychle nezmizneš z mé hlavy slibuju, že až se uvidíme příšte nakopu ti zadek!
"Vypadáš báječně!" usmál se Azh. Snažila jsem se rychle změnit tému.
"Slyšela jsem, že horda se moc rozptylila poslední dobou." ješte stále se mi motal v hlavě Swwap... Ah ty jeho ruce, co by ty dokázali dělat na mým těle.
"Posloucháš mně vúbec?"
"Oh já .... jsem jen přemejšlela, jak se dostanu do města lidí. Potřebuju nakoupit lektvary."
"Říkal jsem, že tvúj bratr přešel k hordě!"
"Cože?" zústala jsem šokovaná.. Já a múj bratr sme byli dvojčata, ale úplne rozlišný... Já elf, on nemrtvej, jako dva protiklady. Byl to nejsilnejší warlock, co znám.
"Proč odešel?" Azh byl zamyslenej tvář se mu vyjasnila až když mi odpovědel.
"Aliance ho uštvala k tomuto rozhodnutí..." Byla jsem zničená. Vúbec nic jsem nechápala. Jaký to bude stát ve válce proti vlastnímu bratrovi???
Cesta do Stormwindu nebyl dlouhá, když sem jela z hlavního města. Stačilo projít portem a ocitla jsem se ve měste lidí. Město v modrých barvách, znaky aliance. Ještě stále mně trápil múj bratr, ale i někdo jiný. Potřebovala jsem sehnat pár lektvarú od alchemikov a ješte se podívat do aukce. Právě jsem procházela do centra Stormwindu když jsem uslyšela slova, co mně přinutila stát.
" Ahoj kočičko!" ješte ten mi tady chyběl. Jako kdybych neměla i bez něj dost citových problémú. Ale když mi to tak vadí, proč se já kráva usmívám a červenám???
"Ahoj zlato!" kdyby mně tak slyšel Azharius....
"Nevím kam jdeš, ale rád bych šel s tebou." ten jeho zatracenej majetníckej egocentrizmus...Mužský. Tak sme šli spolu. Probíhali mezi náma slušný řečičky, a předse v tom bylo i neco jinýho. Já se vážne snažila. Promiň Azhe, já se fakt snažila. Když jsem chtěla odejít ze Stormwindu, chytil mně za ruku a přitisl k sobě. Nedejchala jsem jak moc sem chtěla aby mně políbil, ale nemohla jsem to dopustit.
"Swwape já jsem zasnoubená!" vylítlo ze mně. Asi ho to dost šokovalo protože mně ihned pustil.
" S kým?" ten hlas byl drsnej, bez citu, jakobych slyšela zvíře co si brání, co mu právem náleží.
"S Azhariusem."
"Budu o tebe bojovat... dám si s nim duel o tebe.Jednoducho ho musíš odmítnout! Vezmi si mně!!!" byl to rozkaz ne žádost, ale vědela jsem že to nesmím dopustit. Jemně jsem se usmála a projela portem do svýho města.
Za těch pár dnú, co jsem se snažila zjistit co je s mým bratrem, mi došlo pár listú od Swwapa zatím co Azharius se moc nečinil.Poslal jen jeden. Vědela jsem, že kdyby mně Swwap požádal dřív, určite bych řekla ano. Zatraceně... Vlastne o něm nic nevím.. Dá se mu věřit?? Nezradí mně... Potřebuju ho teď, to vím. Múj bratr je u hordy nevím co s ním je, nevím jestli se mu něco náhodou nestalo. Matúši kde seš? Tvoje sestřička te potřebuje. Ako sem takhle přemejšlela, kráčela sem čoraz hloubeji do lesa. Zacítila jsem nečí přítomnost a hlavne nebezpečí. Proměnila jsem se v kočku a zneviditelnila se, akonáhle jsem uslyšela hlasy. Byly to dva horďáci. Jednoho sem znala... Byl to Andy, no druhej se mi nezdál nijak povědomej. Rozhodla jsem se čekat, s Andym sme byli přátelé už dost dlouho na to abych vědela, že cítí mou prítomnost.
"Nalathriele, ne!" vykřikl Andy.Pozdě. Nestihla sem se vyhnout čepeli jeho rapíru.
"Hajzle!" vykŕikla jsem a zaryla sé pazoury do jeho těla, no byl silnejší a moc rychle mně od sebe odehnal. Cítila jsem, že rychle mi uboudá sil. Krvácela jsem a před očema se mi myhali flaky.
"Nech ji!" Andy ho zezadu napadl. Zrak se mi úplne zahmlil a proměnila jsem se do své ludsky podoby. Nevím jestli sem halucinovala. nebo ne, ale ocitla jsem se na nečích rukách. Swwap... no jasně, vždy je tam když ho třeba. Jediný co jsem, ale v té chvíli dokázala říct bylo: "Andyho ne... Je to přítel." a pak jen tma. Přebrala jsem se v posteli a slyšěla nečí hlasy.Andy...Swwap... Nalathriel... Otevřela jsem oči a otočila hlavu směrem k hlasúm.Swwap se musel řádne poprát s Nalathrielom protože mnľ rány na tváři a Andy taky neměl práve nejlepší výraz v tváři. No rovnou oproti mně byl Nalathriel. Ležel dořízenej na posteli... Smích... Já chytla záchvat smíchu, a všechna bolest kterou sem u toho cítila stála za to:P
"Ale kočičko!" Swwap se usmál a Andy se taky nezdržel smíchu. Pro něj to bylo typický..:D
"Sem rád že si v pořádku:)" řekl Andy a objal mně na privítanou, Swwap si sedl vedle mně a přitulil si mně k sobe. Cítila jsem se v bezpečí mezi lidma na kterých mi záležalo.
"Co tu vúbec deláš Andy?"
"Tvúj bratr mně poslal... Mám ti říct, že je v pořádku ať se o nej nestrachujes, vědel že si budeš delat starosti:" Andy se strhl když Nalathriel upustil vzdech bolesti. Probíral se. Cítila jsem jak se Swwapovi napli svaly na ruce a sevřel mně ješte pevneji.
"Měl jsem ti ťíct jenom tohle, ale teď bych mněl spěchat dřív než se Nal probere, protože udělá takovou spoušť, že upozorní celou Alianci na naši přítomnost. A sme ve válce, to si teď nemúžeme dovolit.." ješte jednou mně objal.. Nerada sem ho puštela pryč, nechtěla jsem aby se mu neco stalo...
"Andy řekni mému bratrovi,že ho mám ráda a dávej na sebe pozor jasny?" tiše přikyvl a pak s Nalathrielem na rukách se vytratil do noci. Až tedy sem si plně uvědomila Swwapovu přítomnost a i to,že mně pořád držel v náručí. Pomalu sem se odtáhla a podívala se na něj. Usmál se a nežne mně políbil. Skoro jsem zapoměla kde sem... Promiň Azhariusi... Odtáhla sem se od něj, měla sem spuchnuty rty a plytkej dech. Rána mi hořela, ale jeho oči blčeli. Blčel v nich oheň co spaloval mé tělo. Nebylo správny co sem dělala vědela sem to. Políbia sem ho nežne rtami se jen otřela o ty jeho...
"Jdi.." zašeptala sem... sem zasnoubená, tohle nesmím pomyslela sem. Nechtěla sem aby odešel, ale nemúžu dopustit abych někoho podvádela. Nevěřícne se na mne podíval. Planul v něm hnev, skoro až zuřivost.
"Miluju tě" řekl přes sevřený rty a náruživě mne políbil.Pak mně odstrčil a vyšel do noci jak Andy. Něvedela jsem co dělat, přemejšlela jsem až do vyčerpání.
* * *

Andy nesl Nalathriela už nějakou tu chvíli na rucích, když se Nal začal probírat. Pomalu ho složil na zem. S Nalových úst se drali stony smíchané s nadávkama. Andy se uškrnul sám pro sebe a přemejšlel kolik jse toho zmněnilo. Jeho zásnuby byly jen před pár týdnami a to si nestihl se svou krásnou ženou užít ani jen pár dnú. Byl povolán jako vojak pro hordu i to jen díky svým schopnostem. Té válce třeba zabránit. Nechtěl aby umírali lidi na kterých mu záleží. Wiwa... byla u Aliance, byl si vědomý že ona na sebe bude muset dát pozor sama, no on byl zodpověný za jejího brata Matúše.
"Prosím tě, dej na sebe pozor Wiwo.." zašeptal tiše do noci a zhluboka se nadechl. Nalathriel se probíral dost pomalu, ale zdálo se, že začína mít pod kontrolou i své pohyby. Andy ho podepřel, no obadva měli každej sval na těle napjatý. Andyho róba byla prosáklá potem a lepila se mu na široký ramena, a Nalovo brnění v tom vlhku začelo být těžký. Pomalu Nala opřel o strom, vědel že v tomhle boji bude bojovat sám. Postavil se dál od Nala a čekal... Prví útok přišel zprava, andy na špeha poslal ohnivou kouli a zasáhl ho.. No ze zadu na nej zautočili dva rogueovia. Nevidel ich.. Sakra.. Andyho mysl pracovala na plný obrátky.. Nevědel je zastavit oba.. V tom se do boje zamíchal Nal, udeřil jednoho dýkou a Andy zatím pjestí udeřil toho druhýho. Oba leželi teď na zemi a nehejbali se. Nal spustil pár nadávek a on zatím prohledal alický špehy. Nic nenašel...
"Nale drž už konečne hubu!" řekl když Nal nepřestával ze sebe chrlit nadávky
"Fajn!" Nal stichl a opřel se o strom. Rána ho pálila... Vědel, že to nestihnou do rána na území hordy, ne když bude Andyho takhle zdžovat..
"Jdi...jinak nás oba zajmou..." Nal se zadíval do země a začal mít strach, vědel,že alianci spúsobil mnoho škod na to aby ho jen zajali. Zabijou ho...
"Nenechám te tady, sme přece horda, ne aliance... My pozadu nenecháme nikoho.." Andy se uškrnul na Nala a podepřel ho... Vyrazili znovu do noci. Nevedeli však, že nejsou sami...
* * *
Když sem už vážne nevědela co so sebou, zašla sem za Maud. Byla mnohem starší odemně a předse nekdy jak malá holka. Chtěla sem aby mi pomohla. Když sem šla k ní omylem sem vrazila do jedoho kluka. Ohánel se mečem který byl na něj troška velkej. Byl mladší ode mně, ale črty jeho tváře přezrázeli, že z nej bude krásnej a urostlej člověk. Holky se už teď za ním otáčeli, ale on si toho moc nevšímal.
"Promiň, nechtěla sem..." řekla sem a usmála se na něj. Úsměv mi opětoval, ale pak jeho výraz jakoby ustrnul. Zadíval se na mně a zdálo se, že si mně proměřil. Líbil se mi jeho úprimnej detskej výraz tváře.
"Jak se jmenuješ?" zeptal se a ješte stále odemně neodtrhnul zrak
"Wiwa.. " než sem stihla odpovědet hned na mně vypálil, že se jmenuje Fox a učí se za bojovníka.Taky sem zjistila, že patří k naší guilde a že ho Swwap sebral pod svá křídla. Řekl mi, že chce bojovat ve válke a že chce dokázat, své holce, že je někdo ať její rodiče souhlasí z jejich sňatkem. Byl mi hodně sympatickej a dobře sme si rozuměli. Ani jeden z nás dvou netušíl, že to je začátek úpřimného přátelstvi a že nás bude stát ješte moc problémú. Když sme tak sedeli na námestí, uslyšela sem Swwapúv hlas. Chyběl mi...
"Hej Foxi!" vykřikl na něj a když sem se otočila i já ani se na mně nepodíval. Byla sem z toho zmatená. Fox vyskočil a utíkal za Swwapem... Začali s tréningem u kterýho ho Swwap ani troška nešetřil. Nevěřila sem tomu, že mně úplně ignoroval po tom co mi řekl.. Všímala sem si jeho pohyby, tak odlišné od Foxových. Fox se pohyboval rychle, pružne no s menší silou a jeho údery neměli žádny účinky. Bylo mi jasný, že když bude takhle trénovat dál bude jak Swwap.. Nejen rychlý a pružný, ale i silný a s tim tvrdým výrazem v tvári který má bojovník po mnoha bojech za sebou. Bylo jasný, že Fox se předvádel čím ztrácel pojem o prúběhu boje. Víc se věnoval svým obdivovatelkám jak boji. Pozorovala sem, že Swwap mu dáva lekci a viděla sem, že mu ji dáva rád. Mezi těma dvoma vládla akási nevraživost... Když skončili pozorovala sem Swwapovo spocené tělo.. Šel do hospody a nahoru do pokojú. Fox se věnoval holkám co se na něj šli podívat. Tak sem šla za ním nahoru... Nevědela sem co vlastne čekám, ješte stále sem nezrušila své zasnoubení s Azhariusem, ale nevydržela sem to bez něj. Neklopala sem a byla to dost velká chyba, Swwap si akorát sundal spocený triko a myl si hruď. Když sem videla hru svalú na jeho rucích až mi špatne došlo... Sčerveněla sem a chtěla vycouvat.
"Co chceš?" tón jeho hlasu byl nevlídny a provokativní zároveň.
"Já, chci s tebou mluvit o tom co si mi řekl..."
"A co bylo na tom nezrozumitelné??? " vykročil ke mně a než sem stihla vúbec neco delat políbil mně. No byl to jinej bozk, než sem od něj dostala naposledy. Tenhle nedával..tenhle bral, ničil...... Cítila sem jeho napjetý svaly a i jeho zrychlenej tep. Prudce se odemně odtáhl a já jen šokovaně stála.
"Odejdi.." vědela sem že to byla pomsta za to co sem udělala já, no nechtěla sem odejit.. Obešla sem ho a postavila se přímo před něj. Políbíla sem ho... já jen tak skoro sem tomu nevěřila... Vědel moc dobre, že tenhel bozk zapečetil moji odpověď na jeho otázku manželství. Jo stanu se jeho ženou... jenže co bude s Azhariusem... Přes noc sem zústala v Stormwindu, vlastně sem ani neměla moc na výber. Swwap mně nikam nechtěl pustit. Vědela sem, že zítra přijde do Stromwindu Azharius a tak sem byla celej večer napjatá. Všiml si to a snažil se mně uklidnit...Nejdřív slovy a pak objetím, ale znáte to pokušení co vás vede když chcete mít pokoj... Ráno sem se probudila v Swwapové posteli a cítila se ješte mizerneji než před tím. Ješte sem ani nezrušila zasnoubení a už spím s mužem kterýho si jen budu brát. Swwap ješte spal. Dívala sem se jak spokojne dříme a vyfukuje:P.. Naklonila sem se k němu , políbila sem ho na krku a jemně přešla krivkami jeho brady. Když mně stáhl celou silou pod sebe, sem zvýskla překvapenim. Usmál se na mně :) zdálo se, že byl spokojenej po dnešní noci. Cítila sem jak skoumá moji tvář, pak mně začal líbat až mi vyrazil dech. Vědela sem oč mu de.. Chtěla sem ho, no nebo spíš moje tělo...
"Swwape nech toho!" mněla sem výčitky kvúli Azhovi a tak sem neposlouchala nalíhaní mého ani jeho těla. I když to jeho nalíhaní už začínalo tlačit xD.
"Byla si úžasná kočičko, bych si tě nechal v posteli napořád" přešel rukou po mém nahém těle a to sem už nevydržela. Vyskočila sem a šla si po věci. Cítíla sem jeho pohled a tak sem si rychle oblékla co sem našla. On se taky začal oblékat, vylezl z postele bez náznaku stydlivosti a přemával se předemnou jako by byl oblečenej. Líbil se mi pohled na jeho tělo... Všiml si, že se koukám, a usmál se.
"Sem rád, že ses rozhodla..On to snad pochopí, a když ne tak mu rozrazím ..." nestihl domluvit protože sem ho zahřákla. Uslyšela sem , ako u hlavní brány vítaj příchozí vojaky. Vědela sem, že tam bude i Azharius. Tiše sem pohlédla na Swwapa a naposled ho před velkým výbuchem políbila.
***
Já vědela, že to dopadne špatně.. Jen co sem to Azhovi řekla vybuchl.. Zaútočil na Swwapa a prali se jak divý. Když Azharius zjistil, že souboj nevyhra jednoduše se otočil a odešel. Takhle nazuřeného sem ho dlouho neviděla. Bylo mi do breku...Tolik toho pro mně udelal. Do jeho guildy sem už nepatřila, začlenila sem se do Swwapový guildy. Naše svatba se měla konat krátce potom. Byla sem šťastná, ale něco mně nenechalo být. Múj bratr.... Jenže to nebylo jediný. Přišel mi list od Chloe, Andyho snoubenice, že se ješte stále nevrátil domú. Vědela sem, že jediný spúsob jak zjistit co se děje je jít do Duskwoodu, kde drži zajatce. Swwap si všimnul, že mně neco trápí a často se o mně staral. Vědela sem, že naše svatba bude muset počkat a vědel to i on.Jednou v noci, když sem ležela v jeho náručí, cítila sem , že mám strach. Strach o bratra, o Andyho, o muže co leží vedle mně. Mněla sem strach z války...
"Tohle je už tretí noc, co si tak neklidná kulíšku. Co se děje??" zadívala sem se mu do oči a pokoušela se trocha pozbírat.
"Psala mi Chloe.. Je to Andyho snoubenice.. Říkala, že se ješte nevrátil, mám o něj strach!"
"Ale no tak, Andy je určite v pořádku.."
"A co když ne?! Miláčku já musím odejít... Musím ho najít, jestli se neco nestalo..Prosím tě dovol mi to.." bylo videt, že zápasí sám zo sebou, ale vědel, že on musí také odejít. Já to vědela už dlouho. Byl bojovník a jeho úlohou bylo bojovat po boku svého otce u brány Outlandu. Museli čelit démonúm, nejen hordě.
"Tak dobrá, ale pod podmínkou, že nepújdeš sama. Fox pújde s tebou, múže ti být nápomocnej. Ale dávej si pozor, neopovaž se mně podvést.." zasmála sem se nad touhle poznámkou.
"Dobrá, ale ty na sebe dávej taky pozor.." začali sme se líbat a cítila sem, že odloučení nás nerozdelí. Musím pomoct Andymu i mému bratrovi. Pri Swwapovým láskaní, sem však zapomínala na to co mně ťíží.. Jediné na co sem myslela byl on. Oddala sem se mu v tu noc nekolikrát, a zakaždým sem vědela, že možná se už neuvidíme.
***
Ráno sem se se Swwapem rozloučila se slzami v očích.. No oba sme vědeli, že musíme zústat naživu... Swwap dal poslední instrukce Foxovi a pak sme se vydali na cestu. Ješte před hlavní branou mi zamával a vybral se taky bojovat do Outlandu. Sedela sem na svým tigrovi kým si Fox chystal koně. Byla sem ticho...
"Ale neboj, když to někdo zvládne tak Swwap.. A určite by tu nenechal tak hezkou holku jako ty:D" usmál se na mně tím svým detským usměvem, který mně úplne odzbrojil a přinutil usmát se. Cesta do Duskwoodu, nebyla moc dlouhá no čím sme šli blíž, tim méne sme mluvili a byly ostražitejší. Fox mi rozprával o svý holce. O tom jak moc ji miluje a jak jí chce dokázat, že umí být mužem. Ráda sem ho poslouchala... Bylo to příjemný poslouchat mládě, když mluví o svých snech a nadejích.

Význam mien

21. února 2008 v 22:04 Zaujímavosti o/v HP
Alastor: Grécky boh, ktorý sa chcel pomstiť ľuďom. A ešte Alasdair je galské meno znamenajúce "ochranca mužov".
- Albus: V latinčine znamená biely, možno pre jeho bielu bradu. Biela bolo dokonca aj Dumbledorova hrobka.
- Amos: (Diggory) v Biblii to bol prorok, ktorý sa pokúšal presvedčiť ľudí, že bez morálky a modlitieb nebudú spasení. Z hebrejčiny, znamená "nesený Bohom".
- Amycus: ďalší smrťožrút, ktorý bol pri napadnutí Rokfortu. Podľa gréckej mytológie bol synom Poseidona a Melie, kráľ bájnych ľudí.
- Andromeda: (Tonksová) z gréckej mytológie, Andromeda sa mala vydať za svojho strýka Phineusa, ale napokon si vzala Persea, slávneho hrdinu. Andromeda Blacková si vzala mukla Teda Tonksa, za čo ju vymazali z rodostromu Phineus znie ako Phineas Nigellus, Siriusov pra-pra-starý otec. Podľa Starého zákona Phineas zabil židovského muža, ktorý sa zamiloval do ženy inej etnickej skupiny. Andromeda je tiež výraz pôvodom z gréčtiny znamenajúci "vodca mužov"
- Aragog: "Arachnid" znamená pavúk. "Gig" je obrovský. Ara môže byť skrátené arachnid a gig pretvorené na gog. Vznikne Aragog, čiže "veľký pavúk".
- Argus: V gréckej mytológii to bola príšera, ktorá mala 100 očí a stále pozorovala ľudí.
- Archie: (chlapík z HP4, ktorý mal na metlobalových majstrovstvách na sebe šaty, v ktorých sa mu vetrali určité miesta) - je to starodávne nemecké meno, znamená "pravý a statočný".
- Artur: Môže reprezentovať kráľa Artuša. Chcel spojiť Britských ľudí v harmónii a mieri. Toto meno môže taktiež pochádzať z mena Arthur Wellesley - chlapík, ktorý bojoval proti Napoleonovi (snáď nejaká spojitosť s Voldemortom?).
- Auror: v hebrejčine "auror" znamená "preklínať".
- Bagshot(ová): (Bathilda) Bagshot je mesto pri Londýne.
- Bagman: znamená "človek, ktorý zbiera peniaze, ako podvodník".
- Beauxbatons: vo francúzštine to znamená "Nádherné prútiky".
- Bellatrix: bledá žltá hviezda na ľavom ramene súhvezdia Orion. Bellatrix je tiež známa ako "ženská bojovníčka".
- Binns: "bin" je v angličtine odpadkový kôš. Mnohí študenti pokladajú látky a vysvetľovanie profesora Binnsa za "odpadky". V severnom Anglicku, "binns" je výraz pre okuliare, ktoré môžu symbolizovať povahu profesora.
- Blaise: (Zambini) rímske meno "Blasius" znamená "šušľavý".
- Bode: znamená "veštiť", ale tiež "zastaviť, pozdržať".
- Cedric: v starej angličtine "veliteľ" a tiež waleské meno, znamenajúce "láskavý a milovaný".
- Čcho Čchang: v origináli Cho Chang. "Cho" je japonský výraz "motýľ" a čínsky "jeseň". "Chang" čínsky znamená "slobodný". V čínskom nárečí, ktoré sa používa na Taiwane "Cho Chang" alebo "Chio Chiang" presne znamená "úplná škaredosť". Trošku ironické.
- Colin: znamená "mladosť, dieťa", alebo aj "víťaz".
- Cormac: (McLaggan) meno írskeho (gaelského) pôvodu, znamená "vozataj", "syn zneuctenia". Cormac bol podľa keltských legiend kráľovský syn, keď bol na výprave, začarovala ho žiarlivá milenka jeho súpera.
- Dedalus: (Diggle) v gréckej mytológii bol Daidalos slávny aténsky vynálezca, ktorý postavil pre kráľa Mineala. Pre seba a svojho syna Ikara zostrojil krídla, aby mohli uletieť zo zajatia.
- Dementor: slovo "dementino" znamená v latinčine "zblázniť sa".
- Dobby: V slangovej terminológii výraz pre "umývanie, čistenie".
- Dolores: latinský pôvod. Znamená "dáma utrpenia alebo bolesti" (psychickej alebo fyzickej). V gréčtine "doleros" vyjadruje "nečestný".
- Draco: Je to súhvezdie, ktoré vyzerá ako drak, ale je to had. V latinčine Draco znamená drak. Draco bol tiež starobylý vladca, ktorý prišiel so sériami zákonov známych ako Drakónsky kódex. Uprednostňoval bohatých ľudí a bol tvrdý na tých, ktorí porušovali zákon.
- Dudley: aristokratické priezvisko používané ako krstné meno od 19. storočia. Tiež je to malé mesto blízko Birminghamu.
- Dumbledore: V latinčine znamená čmeliak.
- Durmstrang: "Sturm und drang" je nemecký výraz pre spojenie "búrka a stres".
- Dursley: Mesto blízke miestu, kde sa narodila J.K.Rowlingová.
- Ernie: (vodič v rytierskom autobuse) dostal meno podľa jedného zo starých rodičov
J.K.Rowlingovej.
- Evans: keltské meno, ktoré znamená "mladý bojovník".
- Fénix Félix: (v origináli Fawkes the Phoenix). V novembri 1605 sa Angličan Guy Fawkes, ktorý
nebol spokojný s vtedajšou britskou politikou, pokúsil podpáliť budovy parlamentu v Londýne pušným prachom. Nepodarilo sa mu to, bol chytený a potrestaný. Každý piaty október Briti pália jeho figurínu na námestiach a pozorujú ohnostroje.
- Fenrir: meno pochádza zo severskej mytológie, v ktorej Fenrir predstavuje ohromnú beštiu, ktorá tvarmi pripomínala vlka. Je najstarším dieťaťom Lokiho a obryne Angrbody. Bohovia poslúchli proroctvo, ktoré hovorilo, že vlk a jeho rodina budú jedného dňa zodpovední za zničenie sveta. Vlka chytili a zamkli ho do klietky spútaného reťazami, ktoré ukuli trpaslíci. Fenrir potom požiadal bohov, aby jeden z nich dal ruku do jeho papule, aby im ukázal svoju dobrú vôľu a dôveru. Tyr, boh vojny a spravodlivosti, tak vykonal, ale Fenrir mu ruku odkusol. V záverečnom súboji sa Fenrirovi podarí utiecť z klietky a zožerie Ódina (Lucius?). Ódinov syn Vidar (Draco?) ho bodne dýkou do srdca alebo mu rozláme sánku a zabije ho. Iné príbehy vravia, že Vidar zabije Fenrira svojou kovovou čižmou (Pettigrew?).
- Figgová: (Arabela) "fig" znamená "nepresný, neliteralny" a figový list je niečo, čo kryje.
- Filch: Znamená "krádež".
- Firenze: Talianske meno pre mesto Florencia.
- Fleur Delacour: "Fleur" je vo francúzštine "kvet" a "la cour" znamená "dvor". Čiže je to "kvet z dvora".
- Flitwick: Mesto v Anglicku.
- Fudge: delikátna čokoládová pochúťka, ale tiež znamená "nonsens". Ako sloveso môže znamenať "vyhýbať sa", "falšovať". V technologickom žargóne "predstaviť neúplným ale prijateľným spôsobom".
- Gabrielle: (Delacour) v hebrejčine "boží hrdina".
- Gaunt: znamená "vyziabnutý".
- Gilderoy: "Pekný zbojník", pozlátko.
- Ginny: "Ginevra", talianska žena ľudu. Traduje sa legenda o neveste Ginevre, ktorá sa v deň svojej svadby hravo schovala do truhlice. Veko na ňu padlo a ona bolo pochovaná zaživa, až napokon neskôr našli jej kostru. Mohlo by to symbolizovať Tajomnú komnatu, kde Ginnine kosti mali ležať naveky. Nech je akokoľvek, JKR povedala, že pre jediné weasleyovské dievča chcela vybrať odlišné a špeciálne meno.
- Goyle: Goylove prvé meno je Gregory. Greg Goyle, ak to hovoríte rýchlo niekoľkokrát za sebou, je to Gargoyle. Gargoyle je hlúpa, ozrutná šelma.
- Grangerová: v knihe Frindle je slečna Grangerová prehnane poriadna osoba, ktorá stále núti ľudí dodržiavať pravidlá. "Grange" po anglicky znamená "majer, hospodárstvo".
- Grimualdovo námestie: v origináli Grimmuald Place. Slovná hračka, ktorá značí "Grim Old Place" (grim znamená desivý, strašidelný).
- Gringott: Ingot znamená "zlato". Banka je naplnená zlatými galeónmi.
- Hagrid: meno môže byť spojené so slovom "haggard" (Grawp ho tiež volá "Hagger"), čo znamená "skrytý, skrývať". Podľa staroanglického výrazu, ktorý použil Thomas Hardy vo svojej knihe "hag-rid" znamená "pokazený žalúdok" (kto by sa čudoval pri tých veciach, ktoré Hagrid varí). Zaujímavé je, že sa toto slovo nachádza v tom istom odseku ako slovo "dumbledore".
- Hedviga: Svätica, ktorá žila v Nemecku v 13. a 14. storočí.

- Hannah:
(Abbottová) znamená "slušnosť, láskavosť", z hebrejčiny "láskavý pôvab"
- Harry: Rowlingovej obľúbené chlapčenské meno. Meno je anglosaského pôvodu a znamená "sila". Tiež existoval veľký kúzelník Harry Houdini.
- Hermesa: V originálnom znení je Hermesa on, nie ona. Čiže Hermes bol grécky posol bohov. Bol tiež patronom cestovateľov.
- Hermiona: "dobre narodená" alebo "kameň". Ženská verzia mena Hermes. V gréckej mytológii sa o nej často hovorilo ako o patrónke vysokej mágie (niet divu, že je talentovaná). Bola to dcéra Heleny Trójskej a Menelausa, kráľa Sparty. Aj keď bola zasnúbená s Orestesom, kráľom Mykén, vzala si Neoptolemusa, syna Achillesa. Orestes neskôr zabil Neoptolemusa a stal sa Hermioniným druhým manželom.
- Horace: anglická a francúzska forma mena "Horatius". Meno zrejme pochádza zo slova "hora", ktoré znamená "hodina, čas, obdobie".
- Chlpáčik: "Cerberus"trojhlavý pes, ktorý strážil vstup do podsvetia. Chlpáčik strážil vstup ku Kameňu mudrcov.
- Kreacher: slovná hra, výslovnosť je rovnaká ako pri slove "creature", čo znamená "bytosť, stvorenie".
- Krum: v švédštine "krum" znamená mať "skrivený chrbát". Taktiež, medzi najvýznamnejších panovníkov patrí chán Krum. Mier s Byzantskou ríšou mu umožnil zaútočiť na Avarov (805), oslabených po neúspechoch vo vojne s Karolom Veľkým. Jeho víťazstvo znamenalo definitívny koniec avarského štátu. Hranice Bulharska sa posunuli až k Tise, Karpatom a Dnestru. Vďaka Krumovej expanzívnej politike sa Bulharsko stalo jedným z najmocnejších štátov vtedajšej Európy.
- Lily: "ľalia", kvet symbolizuje nevinnosť a čistotu.
- Lockhart: Mesto v Austrálii, blízko Wagga Wagga. (Gilderoy Lockhart: "Napíšte oslavnú báseň o tom, ako som porazil vlkolaka pri Wagga Wagga!").
- Lucius: Podobné meno je Lucifer. Diabol.
- Ludo: "Ludus" v latinčine znamená "hra" a sloveso "ludo" v latinčine znamená "hrať". Ludo Bagman bol šéf oddelenia Čarodejníckych hier a športov na ministerstve.
- Luna: rímska bohyňa mesiaca. "Luna" v latinčine znamená "mesiac". V alchýmii je luna pomenovanie pre striebro.
- Lupin: "Lunar" znamená "mesiac". "Lupin" znamená "vlku podobný". Canis Lupus je vedecký názov pre vlka.
- Malfoy: "Mal foi" vo francúzštine znamená "zlé náboženstvo, zlý úmysel".
- Marietta: "malá ostrá".
- Marvoloso: v origináli "Marvolo", pochádza zo slova "marvelous", čo znamená "zázračný, úžasný". V latinčine "volo" znamená "priať si, chcieť, stanoviť, predpokladať, nariaďovať, zamýšľať, označovať, znamenať", ale tiež môže byť použité vo význame "lietať, rýchlo sa pohybovať".
- Mason: je to anglický výraz pre skúseného stavbára. Meno však môže pochádzať aj z francúzskeho "la maison", čo znamená dom.
- Merope: znamená "pojedač včiel", tiež sa môže prekladať ako "výrečný" a "smrteľný". Meropia je stav čiastočného oslepnutia.
- McGonagall: V latinčine znamená "zlý básnik".
- Millicent: (Bulstrodeová) zo starej francúzštiny, znamená "skutočná sila"
- Minerva: V rímskej a gréckej mytológii, bola to bohyňa múdrosti a uvážlivosti (ako Aténa).
- Molly: V priebehu histórie, Molly bolo unikátne meno pre ženy. Toto meno vyjadrovalo odvážny výkon a vynikajúce akcie.
- Moody: Znamená "náladový".
- Mundungus: "zapáchajúci tabak".
- Nagini: "Naga" v sanskrte je samica hada.
- Narcissa: Meno je forma slova "Narcissus". Narcissus bol človek v gréckej mytológii, ktorý bol posadnutý sám sebou. Bohovia ho preto zmenili na kvet.
- Neville: meno zo starej francúzštiny "z novej poľnohospodárskej pôdy".
- Nicolas Flamel: Bol to skutočný alchemik a predpokladá sa, že vytvoril Kameň mudrcov.
- Nigellus: (Phineas) meno môže pochádzať z latinčiny, v ktorej znamená oboje: "čierny" a "zlý".
- Nimbus: Znamená "oblak". Nimbus bol tiež boh v gréckej mytológii.
- Padma: v sanskrte je to "lotos".
- Pani Norrisová: Postava z Rowlingovej obľúbenej knihy.
- Pansy: druh kvetu. Odvodené zo slova starej francúzštiny "pensee", čo znamená "myseľ".
- Parvati: Je hindská bohyňa vydatá za hindského boha Siva Ničiteľa. Matka Gáneša.
- Percy: Percival patril k legendárnym rytierom Okrúhleho stola. Meno znamená "preniknúť údolím" alebo "ničiteľ".
- Petunia: Kvet, ktorý sa medzi kvetinármi berie s nevôľou.
- Pomfreyová: Comfrey je meno liečivej rastliny, ktorá sa dodnes používa.
- Potter: Spája sa z hrnčiarstvom. Tiež môže znamenať 'flákanie', čo by sedelo na Jamesa.
- Remus: Brat Romulusa (zakladateľa Ríma).
- Ronald: Toto meno pochádza z legendy veľkého imperátora 6. dynastie jednej rodiny. Tento imperátor, Bežiaca Lasica (Running Weasel), nikdy neprehral v hre. V šachu.
- Ronan: Írsky svätý.
- Rubeus: "Ruber" je latinský výraz pre slovo "červený".
- Rufus: (Scrimgeour) z latinčiny "červeno-vlasý".
- Severus: Lucius Septimus Severus bol rímsky imperátor. "Severe" znamená "krutý, ostrý".
- Sibylla: Toto meno pochádza z mesta Sibyls, ktoré bolo známe svojími prorokmi.
- Sirius: Pomenovaný po hviezde Sirius - psia hviezda. Aj Sirius Black sa menil na psa.
- Skeeterová, Rita: "Skeeter" je skratka pre slovo "komár". Ako je známe, komáre sú najotravnejší hmyz na svete.
- Snape, Severus: Mesto v Anglicku. Slovo "Severo" tiež v španielčine znamená "prísny, striktný".
- Sporeová, Phylldaá: Sporeová, spóra je v preklade výtrus alebo rozmnožovanie húb a Phyllda je z gréckeho phyllum = list
- Tom Marvoloso Riddle: Ak si zamiešate písmená, vznikne A som i Lord Voldemort.
- Vernon: Výraz pôvodom z normandskej francúzštiny, znamená jelšový háj. Okrem toho je Vernon aj dedina vo Francúzsku.
- Voldemort: Voldemortist bol temný čarodejník v stredoveku. Vol vo francúzštine znamená uniknúť, mort je smrť. Voldemort teda znamená: Ten čo uniká pred smrťou. Volo v latinčine znamená chcený, demorior znamená zomrieť. Spolu to znamená: Ten koho smrť si želajú.
- Zrkadlo z Erisedu: keď slovo Erised prečítate odzadu, dostanete slovo desire, čo znamená túžba.

Super vecičky

21. února 2008 v 22:00 Zaujímavosti o/v HP
Časovrat: Časovrat je zázračná vec podobná obyčajným presípacím hodinkám no s dlhou retiazkou, aby sa dala prevliecť cez krk. Časovrat použili Hermiona s Harrym pri záchrane Siriusa a Hrdozobca, inak ho používala Hermiona celý tretí ročník na Rokforte, pretože mala priveľa predmetov. Funkcia: Pomáha človeku vrátiť sa späť v čase, aby mohol opraviť niečo čo pokazil, alebo aby mohol 'stihnúť viac ako sám dokáže'.

Denník Toma Riddla:
Tom Riddle (tiež známy ako Lord Voldemort) si ešte za svojich študentských čias uložil niektoré zo svojich spomienok do denníka, pomocou ktorého mohol vždy odpísať novému majiteľovi. Takýto denník je však plný čiernej mágie, a preto sa ho neodporúča ani hľadať, nieto už používať. (Je to jeden z Voldemortových Horcruxov - pozri nižšie.) Funkcia: Takýto zápisník mal v druhom ročníku jedinú funkciu: nájsť a priviesť ku Tomovi Harryho Pottera.

Dvojité zrkadlo:
Špeciálne zrkadlá, ktoré kedysi používal Harryho otec James spolu s Harryho krstným otcom - Siriusom Blackom. Používali ho ešte za svojich školských čias, keď sedeli po škole, každý v inej triede. Harrymu toto zrkadlo daroval Sirius na Grimmauldovom Námestí č. 12, na začiatku piateho ročníka. Funkcia: Stačí, ak do zrkadla poviete meno toho, kto má druhú časť a môžete sa spolu rozprávať.

Hop-Šup prášok:
Tento prášok používajú čarodejníci na, síce nie veľmi pohodlné, ale rýchle cestovanie medzi čarodejníckymi kozubmi. Harry použil tento prášok na pricestovanie do Šikmej uličky, ale skončil v Zašitej uličke. Funkcia: Slúži na cestovanie medzi čarodejníckymi kozubmi. Používa sa tak, že si zoberiete trocha prášku do dlane, postavíte sa pred kozub a hodíte do neho prášok. Keď plamene v kozube zozelenejú, musíte čisto a jasne vysloviť presný názov miesta kam chcete ísť.

Horcrux:
Predmet plný tej najčiernejšej mágie. Horcrux je vec, do ktorej čarodejník vloží kúsok svojej duše a tie potom čiastočne žijú svoj vlastný život. Aby mohol časť duše vložiť do nejakého predmetu a vytvoriť tým horcrux, musí ju "roztrhnúť" na viac častí, a tie potom vložiť do predmetov, čím sa jeho vlastná duša poškodí. Je to pravdepodobne ten najhroznejší spôsob ako dosiahnuť nesmrteľnosť. Funkcia: Horcruxy, teda rozdelené duše, zaručujú v určitej miere nesmrteľnosť.

Kameň mudrcov:
Kameň mudrcov je starodávna vec, o ktorej výrobu sa pokúšali alchymisti už v dávnej minulosti. Jediný súčastný majiteľ Kameňa mudrcov je Nicholas Flamel, Dumbledorov priateľ a spoločník. Funkcia: Kameň mudrcov dokáže premeniť každý kov na zlato. Jeho súčasťou je tiež elixír nesmrteľnosti, ktorý svojmu majiteľovi zaručí nesmrteľnosť.

Metly:
Lietajúce metly sú hádam tým najčarodejníckejším vynálezom všetkých čias. Čarodejníci už od pradávna využívali svoje metly na prepravu a neskôr (s nástupom metlobalu) sa metly stali aj - dalo by sa povedať - športovým náčiním. Funkcia: Preprava osôb, športové náčinie.

Mysľomisa:
Mysľomisa je plytká kamenná misa so starovekými magickými ornamentami vytesanými po okraji, z ktorej vychádza žiarivé striebristé svetlo. Obsah misy tvorí niečo podobné tekutine až plynu, čo presne, to sa nevie. Podľa Harryho slov to vyzeralo ako: 'Tekuté svetlo.' Jedinú známu mysľomisu vlastní Albus Dumbledore. Funkcia: Človek vloží nadbytočné myšlienky alebo spomienky do mysľomisy a vo voľnom čase ich skúma.

Neviditeľný plášť:
Harry využil plášť po otcovi už veľa krát, či už na Rokforte, alebo i mimo neho (v Rokville). Je to jeho veľká spomienka na otca a plášť si dôkladne stráži. Vie o ňom len on, jeho najbližší priatelia a Dumbledore, ktorý mu plášť odovzdal. Funkcia: Táto čarovná vec ani nepotrebuje vysvetlenie ako funguje - pod ním, ste neviditeľní.

Nezabudal:
Malá sklenená guľa s bielym až priesvitným plynom vo vnútri, ktorý sa automaticky sfarbí do červena, keď jeho majiteľ na niečo zabudol. Svojou deravou pamäťou je známy predovšetkým Neville Longbottom, ktorý takýto nezabudal dostal od babičky už v prvom ročníku. Funkcia: Nezabudal pomôže svojmu majiteľovi k tomu, aby nezabudol na niečo dôležité.

Ohnivá čaša:
Inak nazývaný aj "nestranný sudca" pri výbere reprezentantov pri Trojčarodejníckom turnaji. Je to nahrubo otesaná drevená čaša, ktorú po okrajoch zdobia biele až belasé plamienky. Po skončení Trojčarodejníckeho turnaja Ohnivá čaša sama od seba zhasne a možno ju použiť až na začiatku ďalšieho turnaja, keď sa opäť rozhorí. Funkcia: Jediná funkcia ohnivej čaše je vybrať reprezentantov Trojčarodejníckeho turnaja.

Prenášadlo:
Prenášadlá sú zvyčajne predmety, ktoré považujú muklovia za odpadky, takže sa ich nedotýkajú. Niektorí čarodejníci dokážu pomocou kúzla dať akémukoľvek predmetu schopnosť prenášať, teda vytvoria z predmetu prenášadlo. Funkcia: Prenášadlo prenáša čarodejníka na veľmi veľké vzdialenosti veľmi rýchlo bez použitia prútika. Slúži čarodejníkom, ktorí sa ešte nevedia premiestňovať.

Prútik:
Čarodejnícky prútik je najpoužívanejší zázračný predmet v kúzelníckom svete. Takmer každý čarodejník vlastní svoj jedinečný prútik, ktorý prislúcha iba jemu samotnému a nikomu inému. Prútiky sú tým zvláštne, že oni sami si vyberajú svojho majiteľa, nie naopak, ako by si možno mnohí povedali. Funkcia: Bez čarodejníckeho prútika sa dá aplikovať iba veľmi málo kúziel a zaklínadiel, čiže prútik je predmet slúžiaci k jednoduchšiemu čarovaniu.

Rokfortský klobúk:
Starý ošúchaný klobúk, ktorý zaraďuje prvákov do fakúlt. Dumbledore ho má vo svojej pracovni. Fénix Félix ho doniesol Harrymu do tajomnej komnaty a on z neho vytiahol Chrabromilov meč, ktorým zabil Baziliska. Funkcia: Zaraďuje prvákov do fakúlt.

Siriusov nožík:
Tento nožík dal Harrymu Sirius. Funkcia: S týmto nožíkom môžete otvoriť každý zámok, ktorý len chcete bez toho, aby ste museli použiť kúzla. Len jednoducho potočíte a hotovo.

Snímač tajomstiev:
Je pokrútená zlatá anténa na odhalenie klamstva. V Rokforte však bzučí neustále, lebo tam študeni klamú, prečo si neurobili domácu úlohu a pod. Funkcia: Keď odhalí nejaké utajenie a lži, vibruje a bzučí.

Špiónoskop:
Je to miniatúrny sklenený vĺčik (vreckový špiónoskop), alebo aj väčší (falošný Moody mal až do okruhu jednej míle), ktorý slúži na odhalenie podlých ľudí. Ak je nablízku niekto, komu nehodno veriť, začne svietiť, pískať a vrtieť sa. V 3. ročníku jeden taký dal Ron Harrymu k narodeninám. Funkcia: Odhalenie nepriateľa.

Záškodnícka mapa:
Kompletná mapa Rokfortu a okolia sa k Harrymu dostala od Freda a Georga, ktorí ju využívali od začiatku školskej dochádzky na Rokforte. Tento 'veľmi potrebný prostriedok pre darebáctva' vlastne vyrobili Harryho otec James, jeho najlepší kamarát Sirius Black, ďalej Remus Lupin a Peter Pettigrew v čase, keď ešte všetci študovali na Rokforte. Funkcia: Neaktivovaná mapa je vlastne iba čistý pergamen. Keď ju chcete zobraziť, poviete: 'Slávnostne prisahám, že nemám za lubom nič dobré' a na mape sa ukáže mapa, na ktorej vidíte všetkých čo sa v Rokforte práve nachádzajú s ich pravým menom (všehodžús nepomôže) a kde konkrétne sa v Rokforte nachádza. Po skončení darebáctva stačí povedať: 'Darebáctvo sa podarilo.'

Zhasínač:
Zhasínač je malá magická vec veľkosti cigaretového zapaľovača. Takýto zhasínač použil Dumbledore na svetlá Privátnej cesty a tiež Divooký Moody na svetlá na Grimmauldovom námestí. Funkcia: Vezme svetlo z vecí (najčastejšie z lámp) a uschová ho vo svojom vnútri.

Zrkadlo z Erisedu:
Toto zrkadlo Harry objavil v prvom ročníku, keď náhodou vtrhol do miestnosti, kde sa nachádzalo. Doslova ho fascinovalo, pretože sa v ňom videl spolu so svojimi mŕtvymi rodičmi.
Na Zrkadle z Erisedu je napísané: 'Um uzo reina cdr sohjo vsein air pete irzuu desire zeldak rzv', čo vlastne odzadu znamená: V zrkadle z Erisedu uzriete prianie svojho srdca nie rozumu. Funkcia: V tomto zrkadle môžete vidieť svoje najskrytejšie a najtajnejšie priania a túžby.

Elixíry

21. února 2008 v 21:59 Zaujímavosti o/v HP
Amortencia:.................... najmocnejší elixír lásky na svete (človeku vonia podľa toho čo má rád)
Dúšok živej smrti:...........mimoriadne silný uspávací elixír
Dúšok nenávisti:............spôsobuje nenávisť
El. na liečenie vredov:...lieči vredy
Elixír štikútania:..........spôsobuje štikútanie ;)
Elixír života:..................spôsobuje nesmrteľnosť, no jeho výroba je možná len s Kameňom mudrcov

Eufória:.......................spôsobuje nepredstaviteľnú eufóriu
Felix Felicis:..............nápoj šťastia
Kostro-rast:.................používa sa na vytvorenie chýbajúcich kostí v tele
Mätúci roztok:............používa sa na pomätenie človeka
Nadúvací roztok:.......zväčšenie objemu, nadúvanie žalúdka
Nápoj lásky:...............zamiluje sa do vás človek, ktorý vypije vami vyrobený nápoj
Odhaľovač:................odhalí neviditeľné nápisy
Odvar z Mandragory:používa sa na oživenie skamenených
Odvar Všehodžúsu:na určitý čas spôsobuje zmenu na kohokoľvek
Potkanie Tonikum:.liečebný nápoj pre potkany
Protivlkolačí elixír:pri premene človeka na vlkolaka si človek zanechá ľudský rozum

Rujovníkový elixír:...vylieči menšie zranenia.
Spľasnutý elixír:.......protiliek na nadúvací roztok alebo na zmenšenie objemu
Uspávací elixír:........na uspávanie
Veritaserum:.............elixír pravdy.
Zmenšovací roztok:..zmenšenie.
Životabudič:..............proti nádche
Všehodžús:...............slúži na premenu na inú osobu, nesmie sa používať na zmenu na zvieratá

Kúzla

21. února 2008 v 21:58 Zaujímavosti o/v HP
Accio:...........................privolávacie zaklínadlo - privoláva veci
Aguamenti: .................kúzlo, ktoré vytvorí vodu
Alohomora:.................zaklínadlo na odomykanie dverí, brán atď
Anapneo:.....................čistí dýchacie cesty (napr. pri dusení)
Ani hnúť:....................kúzlo, ktoré odrazí a zároveň aj znehybní protivníka
Aparecium:..................robí neviditeľný atrament viditeľným
Avada Kedavra:............smrtiaca kliatba - nedá sa zastaviť (jedna z NK)
Aresto Momentum:......spomalí čas
Avis:............................vytvára vtáčiky
Bombarda:..................silný výbuch. Vyrazí napríklad mreže vo väzení
Bombarda Maxima:...znásobený účinok kúzla Bombarda
Carpe Retractum: ......na pritiahnutie predmetov
Colloportus: ..............utesní niečo (napr.: dvere)
Conjunctivitus: ..........používa sa na ochromenie dračích očí alebo očí obra
Cruciatus:...................zaklínadlo spôsobujúce ohromnú bolesť (jedno z NK)
Deletrius:.....................vymaže ducha zaklínadla (pozri Priori Incantato)
Depulso:......................odráža predmety
Densaugeo:..................zväčšuje zuby
Diffindo:......................kúzlo, ktoré roztrhne určitú vec (napr. tašku)
Disapparate:................doslovne to značí: 'Zmiznúť
Dissendium:................otvorí jeden z vchodov do tajného tunelu do Rokvillu
Ennervate:...................používa sa na prebudenie ľudí, ktorí sú v bezvedomí
Engorgio:...................niekoľkonásobne zväčšuje veci
Episkey:....................okamžite lieči poranenia tváre
Evanesco:..................kúzlo na úplné zmiznutie/odstránenie niečoho
Expecto Patronum:...kúzlo, ktoré vyčaruje ochrancu pred dementorom
Expelliarmus:...........odzbrojujúce zaklínadlo
Fera verto:.................premení zviera na čašu s vodou
Ferula:......................vytvorí obväzy či dlahu pri poranenej časti tela
Fidelius:..................veľmi mocné zaklínadlo, ktoré dokáže ukryť miesto či osobu, ktoré/á je známe len "Strážcovi Tajomstva."
Finite Incantatem:..
zaklínadlo, ktoré ukončí účinok iného kúzla
Furnunculus:..........spôsobuje obrovské vredy
Flagrate:..................vytvorí ohnivý znak (slovensky: 'Označiť')
Glacius:....................kúzlo na zmrazenie vody alebo uhasenie ohňa
Homeum Revelio:....prezradí prítomnosť človeka (napríklad v miestnosti)
Imobilus:..................zmrazujúce kúzlo
Imperius:..................absolútne ovládnutie (jedno z NK)
Impervius:................urobí vec odolnú voči vode - vodotesnú
Incarcerous:............zviaže určitú osobu hrubými povrazmi
Incendio:.................vytvorí ohnivé plamene
Impedimenta:...........zastaví, alebo spomalí určitý objekt
Jedz slimáky:............zasiahnutému človeku sa začnú valiť z úst slimáky
Lacarnum Inflamare:iné zaklínadlo na vyčarovanie ohňa
Legillimens:.............zaklínadlo pre vniknutie do mysle druhého
Lepojazyk:.................jazyk sa v ústach prilepí na podnebie
Levicorpus:...............obráti človeka hore nohami. (jedno z Princových zaklínadiel - neverbálne)
Liberacorpus:..........opak ku Levicorpus. (jedno z Princových zaklínadiel - neverbálne)
Locomotor:
.............kúzlo na prenášanie vecí... vec vynesie do vzduchu a môžete ju ľahko presúvať na iné miesto
Locomortor Mortis:
..zviaže danej osobe nohy - nemôže normálne chodiť
Lumos:.....................kúzlo, ktoré vyčaruje na konci prútika svetlo
Lumos Maxima:.......kúzlo, ktoré vyčaruje na konci prútika silnejšie svetlo ako pri kúzle Lumos
Lumos Solarum:......vyčaruje veľmi silné svetlo z konca prútika
Maxima:...................kúzelná formula, ktorá po použití za kúzlom znásobuje jeho účinok
Mobiliarbus:............
prenáša stromy
Mobilicorpus:..........prenáša ľudí
Morsmordre:...........zaklínadlo, ktoré vytvára Temné znamenie
Muffliato:...............vytvorí v ušiach šumenie
Nox:.......................opak ku kúzlu Lumos - zhasnutie prútika
Obliviate:.............zabúdacie zaklínadlo - človek stratí pamäť
Oculus reparo:......jednoduché kúzlo na opravenie okuliarov
Oppugno:.............vyvolá útok vtáčikmi
Orchideus:..............kúzlo, ktoré vyčaruje kvety
Petrificus Totalus:..znehybnenie - osoba sa nemôže hýbať
Portus:..................vytvorí prenášadlo
Priori Incantatem:účinok obráteného kúzla - tento zriedkavý efekt nastáva vtedy, ak sa postavia proti sebe v súboji dva prútiky z rovnakého jadra
Prior Incantato:...
vyvolá obraz posledného kúzla
Protego:................cloniace zaklínadlo
Quietus:................opak ku kúzlu Sonorus
Reducio:...............navráti vec do pôvodnej veľkosti - ako Engorgio
Reducto:.................odstraňujúce zaklínadlo
Relaxio:...................kúzlo, pri ktorom z prútika vyšľahnú žeravé iskry
Reparo:...................opravujúce kúzlo
Rictusempra:...........po zásahu zrazí človeka na zem a donúti ho nekontrolovateľne sa smiať
Riddikulus:.............používa sa na odstrašenie prízrakov
Sacimetra:...............kúzlo na privolanie ľudí
Sectumsempra:........jedno z Princových zaklínadiel - takmer usmrcujúce kúzlo
Serpensortia:
.......... vytvorí hada
Silencio:................slovo "silencio" znamená latinsky "byť ticho"
Sonorus:...............kúzlo na niekoľkonásobné zosilenie svojho hlasu
Specialis Revelio:..používa sa na zistenie ingrediencií elixírov, je tiež známe ako Scarpinovo odhaľujúce kúzlo
Stupefy:...................silne omráči dané zviera alebo človeka
Tancallegra:..........tancujúce kúzlo - donúti človeka tancovaťHermiona ho použila, keď chcela Harrymu odstrániť zaschnutú krv
Tergeo:...................Hermiona ho použila, keď chcela Harrymu odstrániť zaschnutú krv
Vingardium Leviosa:zaklínadlo, ktoré donúti predmety lietať
Vipera Ivaneska:....opak kúzla Serpensortia. Vymaže hada-zmiju
Waddawissi:.............vystreľuje predmety veľkou rýchlosťou, čistí kľúčové dierky

Harryho rodinka

21. února 2008 v 21:54 Postavy v HP
JAMES "PAROHÁČ" POTTER

Meno: James Potter
Prezývka: "Paroháč"
Premieňal sa na: jeleňa
Dátum narodenia: 1960
Dátum smrti: 24.10.1981
Farba očí: hnedá (orieškovohnedá)
Farba vlasov: čierna
Súrodenci: --James Potter sa narodil roku 1960. V jedenástich rokoch nastúpil na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Bol zaradený do Chrabromilu, kde sa zoznámil s tromi ďalšími chlapcami: Siriusom Blackom, Remusom Lupinom a Petrom Pettigrewom. Z nich sa neskôr stala nerozlučná štvorka nazývaná Záškodníci. Spoločne vytvorili Záškodnícku mapu.

Zanedlho ale James so svojimi dvoma priateľmi zistil, že Remus je vlkolak. Ale neprestali sa s ním baviť, naopak mu pomohli tým, že aj oni sa stali animágmi. James sa tak mohol meniť do podoby jeleňa, v ktorej mu nehrozilo nebezpečenstvo, aj keď bol práve spln, a mohol tak byť i v týchto chvíľach so svojím kamarátom.

James bol stíhačom za chrabromilský metlobalový tým a neznášal Severusa Snapea. Nikdy si nenechal ujsť príležitosť akýmkoľvek spôsobom Snapeovi ublížiť alebo ho strápniť. Zamiloval sa do Lilly Evansovej, ktorá ho ale nechcela kvôli tomu, čo robil Snapeovi a považovala ho len za frajera. Všetko sa zmenilo, keď chodili do siedmeho ročníka. James sa trochu upokojil, a aj keď stále mával so Snapeom potýčky, dával pozor, aby sa o tom Lilly nedozvedela. Po škole sa s ňou oženil a mali spolu syna Harryho. Po tom ale pátral Voldemort. Na Dumbledorovo doporučenie sa rozhodli, že sa ukryjú pomocou Fideliovho kúzla. Strážcom tajomstva sa mal stať Jamesov nerozlučný kamarát, Sirius Black. Ten však na poslednú chvíľu prehovoril Potterovcov, aby strážcom tajomstva urobili Petra. Tak sa aj stalo, ale Peter bol zradca a asi týždeň po uplatnení toho kúzla vyzradil tajomstvo Voldemortovi.

Voldemort sa tak k Potterovcom vydal a Jamesa a Lilly zabil. U Harryho sa mu to ale nepodarilo (ale to už je iný príbeh).
SIRIUS "TICHOŠĽAP" BLACK
Meno: Sirius Black
Prezývka: "Tichošľap"
Premieňal sa na: pes
Dátum narodenia: 1960
Dátum smrti: jún 1996
Farba očí: šedá
Farba vlasov: čierna
Súrodenci: Regulus A. Black

Sirius Black sa narodil v čistokrvnej rodine a mal mladšieho brata Regulusa. Jeho rodina a hlavne jeho matka uznávali len čistokrvných čarodejníkov a s muklami a humusákmi nechceli mať nič spoločné. Sirius ich názormi pohŕdal a tak sa stal čiernou ovcou rodiny. On nenávidel ich a oni jeho. Jeho rodinu ešte viac "potešilo", keď bol ako jedenásť ročný zaradený do Chrabromilu.

Tam sa skamarátil s Jamesom Potterom, Remusom Lupinom a Petrom Pettigrewom. Stala sa z nich nerozlučná štvorka, známa aj ako Záškodníci. Keď sa však on, James a Peter dozvedeli, že Remus je vlkolak, začali pracovať na tom, aby sa z nich stali animágovia. Po nejakej dobe sa im to podarilo a Sirius sa začal premieňať na psa. Sirius bol veľmi pekný, sebavedomý a nadpriemerne inteligentný čarodejnícky frajer. Keď mal 16 rokov, nevydržal už zo svojou rodinou a odsťahoval sa k Jamesovi a jeho rodičom. Po čase zdedil nejaké peniaze a našiel si vlastný dom.

Keď sa Jamesovi a jeho manželke narodil syn Harry, Sirius mu išiel za krstného otca. Lord Voldemort sa po vypočutí proroctva snažil Potterovcov nájsť, tí však využili kúzlo Fidelius a za strážcu tajomstva si po Siriusovom presviedčaní zvolili Petra. O tejto výmene však nikto nevedel a to sa Siriusovi stalo osudným. Keď sa Sirius dozvedel o smrti Potterovcov, vydal sa Petra hľadať, ale ten ho prekabátil a utiekol. Stihol ešte v "Siriusovom mene" pobiť celú ulicu muklov.

Siriusa zatkli a bez súdu hodili do Azkabanu. Po trinástich rokoch však zistil, kde sa Peter nachádza, utiekol z Azkabanu a v Rokforte pred Harrym a jeho priateľmi obhájil svoju nevinu. Peter však utiekol a Siriusa mal pobozkať dementor. Vtedy ho však Harry s Hermioninou pomocou (a s Dumbledorovou, samozrejme) zachránil a Sirius tak mohol utiecť.
Necelý rok žil v cudzine, no okolnosti ho prinútili vrátiť sa. Voldemort totiž získaval čoraz viac moci. Na konci júna 1995 sa na Dumbledorov príkaz spojil s Remusom Lupinom a znovu zvolali Fénixov rád.

Posledný rok svojho života strávil v dome svojich rodičov, s kričiacim obrazom svojej matky a zákazom vychádzať z domu. Keď sa však Harry dostal na ministerstvo mágie do pasce, Sirius mu bežal na pomoc a počas boja so svojou sesternicou Bellatrix Lestrangeovou sa prepadol cez oblúk, ktorý ho najskôr dostal do sveta mŕtvych.
Lily Potterová
(*30. januára 1960 - †31. október 1981), za slobodna Evansová, Je to Harryho matka, ktorá zomrela rukou Voldemorta spolu s jej manželom Jamesom Potterom, keď sa ho pokúšali zachrániť. Keď nastúpila na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku, nenávidela Jamesa, až v siedmom ročníku sa všetko zmenilo. Lily vyrastala v muklovskej rodine, jej staršia sestra je Petunia. Lily Potterová nevystupuje priamo v knihách, je len akousi Harryho spomienkou.

Petunia Dursleyová

Petunia Dursleyová - Evansová je žena v domácnosti, po večeroch v nočnej košeli upratuje kuchyňu, aby sa leskla. Petunia je staršia sestra Lily Potterovej. Keď dostala list na Rokfort, chcela ísť tiež a tak odpísala Dumbledorovi, či by ju neprijali. Pamätala si, ako Lily pemieňala šálky na myši a ako hovorila o demetoroch, že strážia nejaké čarodejnícke vezenie Azkaban.
Charakteristika: Petunia je kostnatej postavy s konskými zubami a dvakrát dlhým krkom ako je bežné. Svoju predispozíciu používala vo voľnom čase na špehovanie nudných, zákony dodržiavajúcich susedov. Jej vlasy boli blonďaté.

Vernon Dursley

Vernon Dursley je riaditeľom spoločnosti Vrtamex, ktorá vyrába vŕtačky. Jeho kancelária bola na 9. poschodí, kde vždy sedel chrbtom k oknu. Keby sedel čelom, nemohol by sa sústrediť na prácu. Náladu si zlepšoval tým, že niekomu vynadal. Každé ráno čítal ranné noviny Daily Mail. V 2. diely mu Harry prekazil celoživotnú šancu, obchod s Masonovcami. Keď dostal nové firemné auto, tak vyšla celá rodina a veľmi hlasno ho obdivovali, aby si toho všimli susedia.
Charakteristika: Vernon je veľký, tučný muž takmer bez krku a s obrovskými fúzmi. Keď sa nazúril, tak u tvár zpurpurovela, fúzy sa mu zježili a začala mu pulzovať žila na spánku. Vtedy sa k nemu neradno priblížiť.

Marge Dursleyová

Marge Dursleyová je Vernonovou sestrou. Býva na vidieku v dome s veľkou záhradou, kde chová buldogy. V jej neprítomnosti sa o ne stará plukovník Fubster. Na Dudleyho 5. narodeniny švihala Harryho paličkou po holeniach, aby ho neporazil, keď sa hrali na schodoch. O pár rokov neskôr, keď prišla na Vianoce doniesla Dudleymu robota riadeného počítačom a Harrymu škatuľku psích keksov. Rok predtým, ako išiel Dudley na Smeltinskú súkromnú školu, Harry pristupil jej obľúbenému psovi Rozparovačovi chvost a ten ho naháňal až na strom. Marge ho nechcela až do polnoci odvolať. Rok na to dovolenkovala na ostrove Wright, odkiaľ poslala Vernonovi pohľadnicu. Keď Dudley išiel do 3. ročníka, prišla Marge na týždeň, na Harryho nešťastie. Keď začala ohovárať jeho rodičov, tak sa neovládol a nafúkol ju. Zakročili vymazávači z ministerstva a nič si nepamätá.
Charakteristika: Marge sa podobá na Vernona. Je mohutná, tučná, má brunátnu tvár a dokonca fúzy. Z obľubou kritizuje, ako je Harry neupravený a nepodarený.
Dursleyovci sú muklovský rod. Bývajú v radovej výstavbe v Malých Neradostniciach na Privátnej ceste č. 4. Je to veľmi pedantná rodina, všetko v dome musí byť vyleštené. Neznášajú neporiadok, hlavne keď v 4. diely prišli Weasleyovci a rozbili im polovičku obývačky, keď sa sem pokúšali dostať pomocou hop-šup práškovej siete (Dursleyovci mali elektrický krb).
Keď zabili Harryho rodičov, Albus Dumbledore napísal Petunii list, v ktorom ju žiada ako sestru Lily Potterovaj, aby sa postarala o jej syna a keď vyrastie, aby mu vysvetlila, že je čarodejník. Dursleyovci sa však dohodli, že z Harryho spravia normálneho chlapca a povedali mu, že jeho rodičia zomreli pri autonehode.
Dursleyovci sa báli vysloviť všetko čo je spojené so slovkom "čarovný". Aj Harryho prútik volali "Veď - vieš - čo". O Harryho škole nesmela padnúť ani zmienka. Rozšírili, že ich synovec chodí do Nápravného centra sv. Brutusa pre nenapraviteľných mladistvých delikventov.

Dudley Dursley

Dudley Dursley je bratanec Harryho Pottera. Celá rodina Dursleyovcou sa točí okolo malého "Duduška", ako ho volá mama. Keď bol malý, chytal ho záchvat zúrivosti a všade na vôkol rozhadzoval jedlo. Vtedy ho volali "Náš malý nezbedník". Na desiate narodeniny dostal 38 darčekov a na jedenáste 39, preto mal dve izby - jednu používal ako sklad, neskôr sa stala Harryho izbou, a druhú ako spálňu. Jeho kamaráti sú Piers Polkiss, Dennis Malcolm a Gordon. Boli v Dudlyho parte a prezývali ho "Veľký Dud" či "Veľký D".
Dudley od svojich 11 rokov navštevuje Smeltinskú súkromnú školu. Smeltinskú rovnošatu tvorilo hnedé sako, oranžové krátke nohavice, nízky slamený klobúčik a hrčovitá palica, ktorá slúžila na to, aby sa žiaci za chrbtom učiteľa mohli mlátiť. Keď mal Dudley zlé známky, Vernon vyhlásil, že on by teda rozhodne nechcel, aby bol jeho syn nejaký zženštený bifľoš a na to, že ich syn je agresívny povedala Petunia: "Náš synček je plný energie, nikdy by však neublížil ani muche." No keď im školská lekárka povedala, že ich syn je obézny, na to už nemali slov, a tak sa Dudleymu nastolila diéta.
Charakteristika: Dudley je veľmi obézny. Už dosiahol rozmery a hmotnosť kosatky dravej, zabral dlhšiu stranu kuchynského stola. A tak sa Dudley začal venovať boxu. Dosiahol majstrovský titul. Dudley má ťarbavú kolísavú chôdzu a husté plavé ulízané vlasy pricapené k tučnej hlave. Je agresívnej povahy.

Osudové stretnutie - 2. kapitola

7. února 2008 v 8:27 | Melindushka
"Ty jeden nezbedník! Čo to stváraš s mojou mačkou? A ako si sa k nej zase dostal? No veď počkaj. Už ťa mám." Cing - cing. Nič. Cing - cing. Konečne sa otvorili dvere. A v nich Sam, prekvapená tým, čo v nich vidí. Ich sused Bloody s Jamesom v rukách. "Č-čo sa s-s-stalo?" spýtala sa. "Váš syn už zase týral moju malú krásnu Micku. Len neviem, ako sa k nej dostal, keď bolo všetko v dome zatvorené," nahnevane jej odpovedá Bloody. "James Potter! Okamžite sa pánu Bloodymu ospravedlň!" "Prepáčte," hovorí malý šibal s vážnou tvárou. Teda, takou vážnou, ako len mohol, aby sa pri pomyslení na malú krásnu Micku visiacu zo stromu nerozosmial. Bloody vrhol naňho nahnevaný pohľad, no nič viac nepovedal, otočil sa na päte a odišiel.
"James, prečo si to zase urobil? Nechápeš, že v tomto okolí nie sú všetci ako my?" "Ale chápem, no keď ja tú mačku nemôžem zniesť..."
James už vo svojich troch rokoch stváral s mačkami hlúposti. Nikto však nevedel, prečo si vybral práve Bloodyho a všetci dúfali, že ho to prejde, len čo trochu podrastie. No má už jedenásť a stále sa nič nezmenilo. Jeho najväčšou zábavou je trápiť susedov. A ako ho všetci spoznajú? Má neposlušné hnedé vlasy, ktoré si aj napriek tomu musí strapatiť.
James vždy dokáže svojich kamarátov ohúriť niečím novým. Niečím nezvyčajným. Jeho kamaráti si myslia, ž čaruje. No keď sa nad tým viac zamyslia, zistia, že čary neexistujú a nechajú to plávať.
Ale James vie pravdu. On je čarodejník. Sú nimi aj jeho rodičia, starí rodičia a boli aj prarodičia... Mama mu však zakázala o tom hovoriť. Vraví, že to nie je nezvyčajné, lebo na svete existuje veľa čarodejníc a čarodejníkov. No keby to vedeli aj mukli - ľudia, čo nevedia čarovať- celý svet by bol naruby. Veď každý by chcel svoje problémy riešiť čarami. A tiež mu často hovorí, nech muklov nepodceňuje ani neodsudzuje. Veď oni za to, čím sú, nemôžu.
"Počúvaj Jamie, ak toho nenecháš, neskončí sa to pre teba dobre. Nakoniec to možno niekto zistí a ty budeš mať obrovské problémy." "Ale veď dobre mami. Už sa pokúsim skončiť. Ale nič nesľubujem!" lišiacky sa na ňu usmeje a uteká zas von za kamarátmi. Veď snáď v tomto krásnom počasí nebude trčať doma! Ide si užívať prázdniny von. Aj tak o mesiac už bude sedieť vo vlaku smerom Rokfort. To je najlepšia čarodejnícka škola na svete! Rodičia sa už dávno dohodli s riaditeľom a ten ho tam už zapísal. James sa nevie dočkať nových spolužiakov a všetkého celkom. Dúfa, že bude v Chrabromile, jednej z fakúlt Rokfortu. Chodili tam aj jeho rodičia. Ďalšie sú Bystrohlav, Bifľomor a Slizolin. V Bifľomore určite nebude, nikdy sa nebifľoval. Mohol by byť aj v Bystrohlave, ale on je viac chrabrý ako bystrý. Do Sizolinu však vôbec nechce. Už len z toho názvu mu naskakuje husia koža. A ešte k tomu sa necíti, že by bol nejaký úlisný. Určite bude v Chrabromile.
No ďalej sa tým už nezaoberá. Prišli k nemu kamaráti a rozmýšľajú, čo by mohli "dobrého" robiť. Nikoho nič nenapadá, tak James navrhne, aby išli do parku. Ako náhle tam vstúpia, James je zrazu ako obarený. Neverí vlastným očiam. "To určite nie je normálne dievča. To musí byť môj anjel strážny." Veď ešte nikdy nikde nevidel také nádherné dievča. Vysoké, štíhle, ryšavé vlasy zopnuté do konského chvosta. No zo všetkého najviac ho upútali jej oči. Smaradgovozelené oči. Najkrajšie, ktoré kedy videl.